Azért nem léptek fel az államosítás ellen, mert azt gondolták: a kormány nekilát annak a struktúraváltásnak.
Elindult a számháború, hogy mennyi szakember hiányzik az egészségügyi rendszerből. Komáromi Zoltán szerint a szakdolgozói kamara által hangoztatott arány közelebb állhat a valósághoz, mint amennyit a KSH közöl. A háziorvos arra is rávilágított, hogy Mezőberényben, ahol mentőtiszt tart ügyeletet, ott valójában az orvosi ügyelet is megszűnt, írja az atv.hu.
Komáromi Zoltán az ATV Start című műsorban azt mondta, hogy a Fidesznek mindig is baja volt a statisztikákkal. Majd hozzátette azt is, hogy az ágazatból való elvándorlás, akár más ágazatba, akár külföldre, az 2009-2010 környékén indult el. A háziorvos szerint, aki a DK szakpolitikusa, 2010 előtt nem volt példa arra, hogy ellátási problémák lépjenek fel az ágazatban.
Mint mondta, a szakma korábban azért nem lépett fel a Szócska Miklós nevéhez fűződő, egészségügyi intézményeket, kórházakat év, amelyről a szakma már nagyjából 15 éve beszél. Példaként felhozza Gyula esetét, ahol egy osztály bezárt, miután az ottani orvos elment szabadságra. Mint mondta, a gyulai és békéscsabai kórház nagyjából 8 km távolságra van egymástól és az integráció miatt nem érti, miért nem működik személyi szinten is ez a fajta integráció.
A KSH adataiban szereplő ötszázalékos szakemberhiány nagyjából 39 ezer embert takar, a szakdolgozói kamara szerint viszont ez kétszer-háromszor is több lehet. Komáromi szerint ez utóbbi állhat közelebb az igazsághoz, az viszont, hogy a tárgyalásokon nem tud eredményt elérni, az nem az ő bűne.