A kiszivárgott hír alapja még csak egy koncepció, amelynek a részletei még nem kidolgozottak.
Majdnem másfél éves vajúdás után torz kisegeret szültek a hegyek a főváros egészségügyi ellátásának átszervezésében – így értékelték a Népszavának nyilatkozó ellenzéki egészségpolitikusok a múlt pénteki kormányülésről kiszivárgott híreket- írta a lap.
A Péterfy Sándor utcai Kórház főigazgatója a Népszabadság által kiszivárogtatott előterjesztésből tudta meg, be akarják zárni az intézményt, ami egyáltalán nem mellékesen a főváros egyik legnagyobb kórháza a maga 877 aktív és 710 rehabilitációs, illetve krónikus ágyával. Sásdi Antal főigazgató a lapnak arra a kérdésére, hogy az év első hónapjaiban vajon szóba került-e az államtitkárság megbízásából vele tárgyaló csapattal folytatott egyeztetéseken a pesti oldal meghatározó egészségügyi intézményének bezárása, azt válaszolta: „bizonyára véletlenül, velem Cserháti Péter semmilyen megbeszélést nem folytatott". A kórház sorsát eldöntő pénteki kormányülés után sem hívta fel senki a főigazgatót, mégis mit szól a tervekhez, hogy megszüntetik a kórházát. A Péterfy főigazgatója azt sem tudta megmondani, mi lesz a sorsa a felújított járóbeteg szakrendelőjüknek, amelynek pedig az éves látogatószáma eléri az egymilliót.
László Imre volt kórházigazgató az eddig kiszivárgott hírek alapján a legnagyobb bajnak azt tartja, hogy nyoma sincs a tervekben annak az átgondoltságnak, amely az alapellátástól, az ügyeleti rendszer megszervezésétől a járóbeteg és aktív kórházi ellátáson át a krónikus ágyak szétosztásáig egymással összefüggő rendszerben tervezné a jövőt. László Imre dilettáns ötletnek tartja, hogy a 24 órás ellátást kínáló sürgősségi centrumok mellé nem nevezték meg pontosan azokat a szatelit-kórházakat, ahová a gyógyulásnak indult betegeket tovább lehet szállítani. A Szent János Kórház sorsa és a többi - a teljes cikkben.