Kevéssé életszerű, hogy koordináltan egyszerre hat beteg jelenik majd meg oltásra várakozva, és így nem kell kidobni a „felesleget”.
– Országos adatokat még nem tudok az idő rövidsége miatt, csak azt, hogy nálunk, Szabolcsban az előírt időpontra, vagyis december végére minden háziorvos regisztrálta magát a kötelező oltási hétvégére – mondta a Népszavának Soós Zoltán, a Magyar Orvosi Kamara (MOK) Háziorvosi Csoportjának vezetője, a testület Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei elnöke.
– Semmilyen reakció nem érkezett, noha éppen azért írtunk konkrét javaslatokat, hogy jelezzük a konstruktivitásunkat – folytatta Soós Zoltán. – Az oltás fontos, s valóban fel kell gyorsítani, mert ez a járvány elleni védekezés leghatásosabb formája, ám sokkal észszerűbben kellene megszervezni, mint a mostani rendelkezés. A háziorvos kollégák komoly tapasztalattal rendelkeznek az oltásban, hiszen például a harmadik oltások több, mint felét is ők adták be. És éppen ezen tapasztalatok alapján mondjuk: sokkal több rugalmasságot kellett volna tanúsítani a döntéshozóknak, nem pedig fűnyíró-elv alapján mindenkire ráterhelni a feladatot.
Főleg, hogy a MOK háziorvosi csoportjának vezetője szerint nehéz elképzelni, hogy akik eddig nem vették fel az első vagy a harmadik oltást, a rendelkezés hatására éppen egy hétvégi napon változtassák meg döntésüket tömegesen. – Természetesen biztosan lesznek, akik kihasználják majd a lehetőséget, de a vakcinagazdálkodás, illetve a munkaszervezés szempontjából is hatásosabb lenne, ha a javaslatunk szerint közös oltópontokat állítanának fel.
– Az utasítás formája és időzítése sem volt szerencsés – jegyezte meg a MOK háziorvosi csoportjának vezetője. – György István államtitkár levele még felkérésként volt értelmezhető, Müller Cecíliáé viszont már utasítás volt a hozzá kapcsolt esetleges retorziókkal, Kásler Miklós miniszteré pedig nemcsak rossz szájízt, de szakmai kételyeket is ébresztett. További részletek a teljes cikkben