Egyetlen esztendő alatt több mint negyedével nőtt a külföldi családok által örökbe fogadott magyar gyermekek száma.
A hazai titkos örökbefogadások során tavaly már minden harmadik gyerek került külföldre – derül ki a Magyar Nemzet által megismert adatokból. A szakemberek szerint a jelenségnek az az oka, hogy hazánkban mindenki csecsemőt szeretne örökbe fogadni, az óvodások, és főként az iskoláskorúak már szinte senkinek sem kellenek, ahogy a fogyatékkal élő gyermekek sem.
A kormányzati portálon szereplő statisztika szerint tavaly a titkos örökbefogadások során összesen 507 gyermeknek sikerült családot találni, közülük azonban 165-en külföldre kerültek. Ez azt jelenti, hogy a titkos örökbefogadások 33 százalékánál a gyermek elhagyja szülőhazáját, tehát minden harmadik örökbe fogadott magyar gyermek másik országban nevelkedik. A Központi Statisztikai Hivatal adatai szerint egyébként 2014-ben még csupán 129-en kerültek külföldi családhoz, vagyis egyetlen esztendő alatt több mint negyedével nőtt a külföldi családok által örökbe fogadott gyermekek száma.
Mórucz Lajosné szerint a legtöbb gyermek Olaszországba kerül, az ottani családok ugyanis szívesen fogadják a fogyatékkal élő és a roma gyermekeket is, utóbbiak ott a bőrszínükkel kevésbé „lógnak ki a sorból". A Gólyahír Alapítvány elnöke leszögezte: a külföldi örökbefogadások nagy száma ellenére ugyanakkor nem csökkennek hazánkban az örökbefogadási várólisták, a csecsemőkre továbbra éveket kell várni. A teljes cikk