A közreműködői szerződések bérkifizetéseken belüli aránya különösen a járóbeteg-ellátásban magas.
A 7200-at is meghaladta az egészségügyi intézmények és az orvosi vállalkozások közötti közreműködői szerződések száma 2013-ban – derül ki a fenntartó Gyógyszerészeti és Egészségügyi Minőség- és Szervezetfejlesztési Intézet (GYEMSZI) nemrég közzétett adataiból - tudta meg a vg.hu.
Az Egészségügyi Gazdasági Vezetők Egyesületének elnöke, Molnár Attila elmondta: közreműködők nélkül a magyar egészségügy működésképtelen lenne, csak így tudnak megfelelni a minimumfeltételeknek, kiállítani az ügyeleteket úgy, hogy az orvosok munkavégzésére vonatkozó uniós foglalkoztatási időkorlátot is betartják.
A közreműködői kifizetések statisztikái alapján a kórházakban, szakrendelőkben különösen aneszteziológusokból, sebészekből, patológusokból, traumatológusokból, szülész-nőgyógyászokból, bőrgyógyászokból, kardiológusokból és belgyógyászokból nagy a hiány. Az ezekben a szakmákban dolgozó külsősöknek 2013-ban összesen 1-2 milliárd forintot fizettek ki A legtöbb pénzt, összesen majdnem 5,5 milliárd forintot röntgendiagnosztikára költötték. De a laborvizsgálatokra fordított kifizetések is meghaladták a 2,5 milliárdot. További részletek