Lassabb döntések, növekvő bürokrácia - ez lesz, ha politikai vezetés alá kerül egyebek mellett az OEP és az ÁNTSZ.
Visszafordulhat az egészségügyi hatóságok történetének kereke - fogalmazott az InfoRádiónak nyilatkozó egészségügyi szakjogász. Kovácsy Zsombor emlékeztetett: a rendszerváltozás után kerültek el a minisztériumtól a szakhatóságok, hogy azok szigorúan szakmai működtetése garantált legyen.
"Ha minden egy kézben összpontosul, és egyébként az utóbbi években már ugyanaz az államtitkár irányítja az OEP-et, az ÁNTSZ-t, a Gyemszi-t, most ÁEEK-t. Most pedig, ha minisztériumba szervezzük ezeket az intézményeket, akkor teljesen egységesen, a különböző érdekek artikulációjának a tényleges lehetősége nélkül fog folyni az egészségügyi hatósági és felügyeleti munka" - fogalmazott az egészségügyi szakjogász.
Sinkó Eszter, a Semmelweis Egyetem Egészségügyi Menedzserképző Központjának igazgató-helyettese úgy véli: a tervezett átalakítás csak növeli a bürokráciát.
"Ráadásul itt egy jól összeszokott gárda van. Ha ezeket lefejezik, és az emberek 20 százalékát elküldik, és ráadásul berakják az Emmi alá - akár egy önálló főosztály vagy akár egy helyettes államtitkársági szintre -azt jelenti, hogy a döntések útja meghosszabbodik, a bürokrácia kiteljesedik" - fogalmazott az igazgató-helyettes.