A genetikai vizsgálatok egyelőre egy behurcolásra és az abból történő terjedésre utalnak, a vírus a 2018-ban leírtak leszármazottja lehet.
Látszólag igazi európai járvánnyá kezdi kinőni magát a majomhimlő. Azért látszólag, mert a terjedési láncolat elemei továbbra is csak részben kerültek feltárásra így nehéz bármit is pontosan megítélni. A legtöbb virológus közben egyre feszültebb figyelemmel kíséri az eseményeket, az esetszámok növekedése sosem jó – íidézte Kemenesi Gábor virológus Facebook-bejegyzését az Infostart.
A pécsi szakember szerint a feltáratlan kapcsolatok az ismert megbetegedések között további eseteket jelentenek. Minél több ismert eset van, annál több ismeretlenre számítanak, amíg ezek kapcsolódása nem feltárt. Jelenleg a vírusfertőzés 227 megerősített és több mint 300 megerősített vagy gyanított esettel rendelkezik 19 országban.
"Ne keressük mindenáron a majomhimlő tüneteit magunkon és ne rettegjünk a buszon. Egyelőre a terjedés több szuperterjesztési eseménye is melegrendezvényekhez volt köthető, és nem a koronavírushoz hasonló véletlenszerű, széles körű közösségi terjedésről van szó" – hívja fel a figyelmet a virológus.