Az utolsó héten a hezitálók közül néhányan még beoltatták magukat, de így is biztosan több ezer tanár esik ki az oktatásból.
Egyelőre nem lehet tudni azoknak a pedagógusoknak a pontos és végleges számát, akik a december 15-i végső határidőig nem vették fel a koronavírus elleni oltást, ezért nem taníthatnak tovább az állami közoktatásban és fizetés nélkül szabadságra kell menniük. Az iskoláknak szerdán kellett helyzetjelentést tennie a tankerületek felé. A közoktatásban az Emberi Erőforrások Minisztériuma adatai szerint 90 százalékos volt az oltottság, amikor október 28-i rendeletében a kormány a tanítás feltételévé tette az oltás felvételét - írta a hang.hu.
A Nemzeti Pedagógus Kar (NPK) nem reprezentatív felmérése korábban azt mutatta, hogy az általuk vizsgált 1500 intézményben mintegy ötezer pedagógus nincs beoltva, közülük háromezren pedig nem is tervezik felvenni a vakcinát. Horváth Péter, a pedagógus szervezet elnöke most azt mondta a Magyar Hangnak: bár új, pontos adatuk nincs, ők mindenképpen több ezer főre becsülik azoknak a pedagógusoknak a számát, akik végül nem oltatták be magukat. Ez becslésük szerint a tanárok négy-öt százalékát jelenti, ami százezer közoktatásban dolgozó pedagógussal számolva 4-5 ezer főt jelenthet.
Mint Horváth Péter elmondta: a Nemzeti Pedagógus Kar elnöksége azt tapasztalta, hogy az utolsó héten a hezitálók közül néhányan még beoltatták magukat, de így is biztosan több ezer tanárt érint az oltatlanság miatt előírt fizetés nélküli szabadság.
Mit jelent ez az iskoláknak - kiderült a teljes cikkből.