A magyar háztartások 11,6 százalékának zsebből fizetett egészségügyi kiadásai jövedelmük legalább 40 százalékát tette ki.
Magyarország versenyképességi mutatója 19. abban a tavalyi évet összefoglaló uniós rangsorban, amely még Nagy-Britannia adatait is szerepelteti. A legnagyobb a lemaradásunk az átlagbérekben, valamint az egészségügyi kiadásokban. Ugyanakkor a jelenlegi gazdasági nehézségek azt is bizonyítják, hogy a fenntartható fejlődéstől még messze vagyunk - írta a 168 óra online.
A költségvetési viták kapcsán a kormányzat évről évre azt bizonygatja, hogy folyamatosan nőnek az egészségügyi kiadások. A versenyképességi jelentés azonban leleplezi az igazságot. „Az egészségügyi kiadások GDP-arányos szintje 2010 óta nem változott számottevően az Európai Unióban és a régióban sem, ám Magyarország esetében enyhén csökkenő trend figyelhető meg.” Ugyanakkor elkeserítő, hogy a magyar háztartások 11,6 százalékának zsebből fizetett, közvetlen egészségügyi kiadásai – az élelmiszer, lakhatás és közüzemi számlákon túl – jövedelmük legalább 40 százalékát tette ki, ami több, mint duplája az uniós átlagnak.