Az egyik legfontosabb tényező, amely hazánk lemaradását okozhatja, hogy itthon csekély kényszere van az oltások megszerzésének.
Az Európai Betegségmegelőzési és Járványügyi Központ (ECDC) legfrissebb adatai alapján a felnőtt magyar lakosság 64,8 százaléka kapta meg a megfelelő védettséget biztosító két dózist a vakcinában. Ezzel Magyarország a tizedik helyen áll uniós összehasonlításban, a házi vakcinaversenyben szinte mindig élen járó Málta (87,6 százalék) mellett Belgium (74,6), Írország (74,5), Portugália (68,2), Dánia (67,8), Luxemburg (67,4), Spanyolország (67,3), Hollandia (66) és Ciprus (65,1) mögött. Amennyiben a legalább egy dózissal beoltottak arányát vizsgáljuk, még rosszabb a helyzet: hazánk a maga 66,7 százalékával EU-átlag (73,4 százalék) alatti teljesítményt képes felmutatni, a 27 tagállam rangsorában pedig mindössze a 16. helyet foglalja el - írta a nepszava.hu.
Az egyik legfontosabb tényező, amely hazánk lemaradását okozhatja, hogy itthon csekély kényszere van az oltások megszerzésének. Az Orbán-kormány a július eleji lazítással majdnem az összes korlátozást eltörölte, szinte minden közösségi-szórakozási lehetőséget megnyitott az oltatlanok előtt. Az előttünk járó uniós tagállamokban más a helyzet, jelentős részük továbbra is komoly előjogokat biztosít azok számára, akik vakcina révén - vagy a fertőzésen átesettként - immunitást szereztek a koronavírussal szemben. A döntéshozók az átoltottság növekedése ellenére sem könnyítenek a szabályokon, sőt előfordul, hogy szigorítanak. Egy-egy ilyen intézkedés bevezetése drasztikus mértékben képes megnövelni az oltási hajlandóságot. Továbbiak a cikkben