Nem tudnak lépést tartani a Nyugat-Afrikában kitört Ebola-járvány gyors terjedésével az ellene hozott intézkedések.
Ezen a helyzeten azonnal változtatni kell! Az Ebola-járvány, amely az év eleje óta több mint 700 ember halálát okozta Nyugat-Afrikában, gyorsabban terjed, mint amilyen tempóban a hatóságok védekező intézkedései érezteni tudják a hatásukat – jelentette ki Margaret Chan, az Egészségügyi Világszervezet (WHO) igazgatója a világszervezet és az érintett országok guineai tanácskozásán az AP tudósítása szerint. Ennek a konferenciának – húzta lá Margaret Chan – fordulópontot kell hoznia a vírus elleni harcban – olvasható a Napi.hu portálján.
Ha a helyzet tovább romlik, annak katasztrofális következményei lehetnek. Nagyon sok ember halhat meg, aminek súlyos járulékos szociális és gazdasági következményei lehetnek. Óriási a kockázta annak is, hogy a járvány további országokra terjed át.
Chan szerint az Ebola nem fertőzhet meg bárkit korlátlanul, ám nem szabad engedni, hogy a vírus tovább terjedjen. Nagy a veszélye az újabb mutációknak – az Ebola nem az a kórokozó, amely esetén meg lehet kockáztatni, hogy újabb váratlan meglepetéseket okozó változatai jöjjenek létre.
Az Ebola-járvány leküzdése három-hat hónapig tarthat – idézte Tom Frieden, az amerikai betegségmegelőzési központ (CDC) igazgatójának becslését a Bloomberg. A szervezet 50 egészségügyi dolgozót vezényel a térségbe és növelik a segélyeket is. Ezzel egyidejűleg kivonják az amerikai Békehadtest 340 önkéntesét, akik közül két személyre karantén vár, ugyanis érintkeztek egy olyan helyi lakossal, aki később meghalt Ebola-fertőzésben. Az Egészségügyi Világszervezet, Guinea, Libéria és Sierra Leone „új szintre" emelik a védekezést – jelentette ki a pénteki tanácskozás előtt Margaret Chan. Együtt összesen 100 millió dollárt fordítanak a halálos vírus terjedésének megfékezését célzó ellentámadásra.