• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Leszedték az életvédelmi plakátokat

Lapszemle Forrás: Magyar Nemzet

Már eltávolították a közterületekről és a közlekedési eszközökről a kormány életvédelmi plakátjait.

Már eltávolították a közterületekről és a közlekedési eszközökről a kormány életvédelmi plakátjait, de a vita a civil szervezetek között még most sem csendesedett el. Az Egyensúly a családban, egyensúly a munkában című programra - amelynek csak egy része volt az abortuszellenes kampány - az Európai Unió Progress programjából nyert pénzt a szaktárca.

Az életvédelmi plakátkampány május 5-én indult, és a Nemzeti Erőforrás Minisztérium tájékoztatása szerint az eredeti tervek is arról szóltak, hogy az akció május 31-én véget is ér. A kampány mindenesetre az EU-ban is megbotránkozást keltett. Mint ismert, Viviane Reding alapjogokért felelős európai biztos nemrégiben felszólította hazánkat, hogy állítsa le az abortuszellenes kampányt, s vonja be az elkészített posztereket. A Nemzeti Erőforrás Minisztérium szerint ugyanakkor azt hangsúlyozta a progress program kapcsán, hogy a magyar kormány a szerződésben foglaltak szerint járt el. A nők és férfiak esélyegyenlőségi kampányának csak 17 százalékát teszi ki az örökbefogadást népszerűsítő akció - írta válaszában a tárca.

Hozzátették, az ügyet az Európai Bizottsággal rövid úton közvetlenül tisztázni fogják, s ha a kétségeket nem tudják eloszlatni, akkor készen állnak levonni a megfelelő következtetéseket. Hangsúlyozták, a kampány célja az volt, hogy az örökbeadást, mint lehetőséget tudatosítsák azokban a nőkben, akik a gyermekükről való lemondásra kényszerülnek. Mint írták, Magyarországon a nők önrendelkezési jogába az állam nem szól bele. A kampány ötletgazdái abból indultak ki, hogy Magyarországon évente több tízezer magzat lesz abortusz áldozata, miközben másfél ezren várnak örökbe fogadható gyermekre. Spronz Júlia, a Patent Egyesület jogvédője úgy véli, a plakát bűntudatot kelt, és gyermekgyilkosként tünteti fel az abortuszt választó nőket.

Másként látja ezt a Gólyahír Egyesület. A napokban közzétett nyílt levelükben az áll: a poszter üzenete az, hogy a nem várt gyermekek sorsa nem csak a halál lehet. - Ezek a plakátok a művi terhességmegszakítás helyett az örökbeadás lehetőségét kínálták fel. Egyeden tiltásra vonatkozó megjegyzés sem volt a szövegben, így azok, akik ezt abortuszellenes üzenetként értékelték, rosszul értelmezték a dolgot - vélekedett Mórucz Lajosné, a Gólyahír Egyesület vezetője.