Mindig megkérdezték, hogy van-e valami mondanivalójuk, valami fontos üzenet, amit a lakosságnak elmondanának.
Az Országos Mentőszolgálat kedden táblaavatással állított emléket a Szomszédok című sorozatnak, amiért 12 éven keresztül öregbítette a mentők hírnevét. Győrfi Pál, az OMSZ kommunikációs szóvivője az Inforádiónak beszélt a részletekről.
Az Országos Mentőszolgálat (OMSZ) mindig is büszke volt a múltjára. A múlt tisztelete vezet a jövő hatékony építéséhez, a múlt pedig 130 évre tekint vissza, ami óriási idő, sok minden történt; Győrfi Pál, az OMSZ kommunikációs vezetője elmondta, az újkori mentőtörténelemből egy olyan szakaszt érdemes kiemelni, amikor a közvélemény előtt sokkal nyitottabb volt az, amit a mentők a hétköznapokban művelnek.
"Méghozzá egy sorozat révén, merthogy akkor még nem volt a mentőszolgálatnak egy olyan szóvivője, mint most én vagyok. Hanem egy olyan sorozat volt a lakások tévé képernyőjén csütörtök esténként, amit Szomszédok teleregénynek hívtak, és az egész ország nézte. Volt annak egy olyan történetszála, ami Mágenheim doktorral volt kapcsolatban. Ő egy mentőorvost személyesített meg Kulka János színművész révén, és az ő mentőcsapata járta a várost, végezte a dolgát, és az akkori mentőszolgálatot mindig megkérdezték, hogy van-e valami mondanivalójuk, valami fontos üzenet, amit a lakosságnak elmondanának" - idézte vissza Győrfi Pál. Az egyik közvetített üzenet az volt, hogy mindenféle apró-cseprő dolgokért nem szabad a mentőket hívni, mert akkor az igazi, életveszélyes esetektől veszik el az esélyt. Egy másik esetben fuvarozónak nézték a mentőket.
A szeretlekmagyarország.hu képes beszámolóját itt találja