Ezúttal nem az volt a cél, hogy minél több beteget megoperáljanak, hanem az, hogy átadják tudásukat.
Hét magyar szakember – köztük a Semmelweis Egyetem, a Heim Pál Gyermekkórház és a PTE orvosai – teljesítettek orvosmissziót az addisz-abebai oktatókórházban. Az alábbiakban a tapasztalataikról mesélnek - írja a semmelweis.hu alapján a házipatika.com.
„Egyetemi támogatás, korábbi afrikai tapasztalatok és nagyfokú rugalmasság is segítette annak a héttagú orvosmissziónak a sikerét, amely a tudástranszfer mellett egy hosszú távú szakmai továbbképzés megalapozásának céljával érkezett Etiópiába” – számolt be róla a semmelweis.hu. Mint írták, a kéthetes, héttagú orvosmissziót a Földkelte Kulturális és Környezetvédelmi Egyesület szervezte a Hungary Helps Program anyagi és az Addisz-Abebai Magyar Nagykövetség szervezési és kommunikációs segítségével. A Semmelweis Egyetem mintegy ötmillió forint értékű eszközzel és gyógyszerrel járult hozzá a programhoz. Az addisz-abebai oktatókórházban szerzett tapasztalataikról a Semmelweis szakorvosai meséltek a portálnak.
Több bőröndnyi gyógyszerrel és egyéb eszközzel utaztak
„Öt bőröndnyi anyagot vittünk, altatáshoz, sebészeti beavatkozáshoz szükséges eszközöket, gyógyszereket, vérzéscsillapító anyagokat, műszereket, részben az etióp szakorvosok által összeállított listát követve, de a korábbi, malawi orvosmisszió során szerzett tapasztalatok alapján is tudtuk, hogy mire lesz szükség a műtétek biztonságos elvégzéséhez” – mesélte dr. Nagy Gábor idegsebész, aki dr. Nagy Dáviddal 2017 óta már 4 afrikai orvosmisszióban vett részt. Tapasztalataik Etiópiában is hasznosnak bizonyultak, ám ezúttal nem az volt a cél, hogy minél több beteget megoperáljanak, hanem az, hogy átadják tudásukat, illetve elkezdjék egy szakmai továbbképzés kiépítését.
További részletek a cikkben.
Fotó: Szeremley Csaba / PTE / semmelweis.hu