Olyan digitális megoldásokat keresnek, melyek egyszerűbbé teszik az intézmények időpontkezelését, de az újszülöttellátásra és otthoni gondozásra is várnak pályázatokat.
Európa-szerte gondot okoz a kórházakban a hosszú várakozás, az elmaradt vizsgálatok és a bonyolult adminisztráció, ennek hátterében az elavult rendszerek használata áll – állítja az Európai Innovációs és Technológiai Intézet egészségügyi szekciója. Az EIT Health ezért most a vezető portugál ULS de Coimbra kórházzal közösen olyan ötleteket keres, amelyek digitális megoldásokkal egyszerűbbé teszik az intézmények időpontkezelését, de az újszülöttellátásra és otthoni gondozásra is várnak pályázatokat az InnoStars program keretében. A legjobbak akár 10 ezer eurót és szakmai támogatást is kaphatnak a megvalósításra - hívta fel a figyelmet az index.hu cikke.
A jó időpontkezelési megoldás lehetővé teszi a valós idejű frissítéseket, csökkentik a téves foglalásokat és a csúszásokat, illetve figyelembe veszik a páciensek igényeit: az időbeosztásukat, az általuk beszélt nyelveket, esetleges mozgáskorlátozottságukat – hangsúlyozták a felhívásban, hatékonynak nevezve még a mesterségesintelligencia-alapú chatbotokat vagy más okosfelületeket, amelyek a kommunikáció egyszerűsítésével csökkentik az adminisztrációs terheket.
Az intézet közlése szerint InnoStars Connect programjuk az egészségügy digitalizációját elősegítő megoldásoknak kíván lendületet adni. A pályázatra európai – köztük magyar – egyetemek, kórházak, kutatóintézetek, startupok és kkv-k jelentkezhetnek olyan megoldásokkal, amelyek valódi előrelépést hozhatnak két kiemelt területen.
Azok a szervezetek, amelyek ígéretes megoldásaikkal bekerülnek az InnoStars Connect programba, Európa legnagyobb egészségügyi innovációs hálózatához csatlakozhatnak. A kiválasztott pályázók személyre szabott képzési programokban vehetnek részt, szakmai mentorálásban részesülnek, és támogatást kapnak ötletük megvalósításához. Európából összesen tíz csapatot választanak majd ki, hogy megoldásaikat közösen fejlesszék tovább és teszteljék a felhívást meghirdető partnerekkel – ez esetben a portugál ULS de Coimbra egészségügyi intézménnyel – tapasztalt szakemberek iránymutatása mellett, továbbá minden csapat egyszeri, 10 000 eurós támogatásban részesül: ebből 6000 a megoldás fejlesztésére, 3000 az utazási költségek fedezésére, 1000 pedig mentorálásra és szakmai tanácsadásra fordítható.
További részletek a teljes cikkben