• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Másfélmilliós adomány érkezett köszönetként a kórháznak

Lapszemle 2022.09.10 Forrás: szon.hu
Másfélmilliós adomány érkezett köszönetként a kórháznak

A személyre szabott ellátás a fő erőssége az osztálynak, az adományt az ambuláns ellátásra érkező betegek körülményeinek javítására fordítják.

– "Amikor az ember 32 évesen szembesül azzal, hogy milyen terápiák – sugárkezelés, kemoterápia vár rá, s tudja, ki fog hullani a haja, borzasztóan rosszul lesz, akkor átgondolja az életét, s sok minden megváltozik. Én nem akarom meg nem történté tenni azt az időszakot, vagy elfelejteni, épp ellenkezőleg, hálával és köszönettel tartozom az osztálynak, az osztályvezető főorvosnak, mert jobb kezekbe nem is kerülhettem volna. Mindenhol azt mondták, itt leszek a legjobb helyen". Melles Maximilián magánemberként másfél millió forintos adománnyal köszönte meg a Jósa András Oktatókórház Hematológiai Osztályán dolgozóknak a hozzáértést, empátiát, gyógyulást segítő hozzáállást, melynek eredményeként győzött a betegséggel szemben, s ma már egyre ritkábban kell kontrollra járnia - adta hírül a szon.hu.

– A szervezett hematológiai ellátás, a vérképzőrendszeri betegségek felismerése és kezelése 1983-ban kezdődött el Nyíregyházán, évente 1200 fekvőbeteget, ambulánsan pedig mintegy 15 ezer beteget látunk el – mondta dr. Szerafin László osztályvezető főorvos.

A megyei szintű progresszív ellátás keretében a csontvelő transzplantáción kívül gyakorlatilag minden hematológiai terápiát végeznek, beleértve a fiatal akut leukémiás betegek nagydózisú citosztatikus kezelését is. A tudományban elérhető legújabb innovatív kezelési módok a hematológiában jelennek meg a leghamarabb, az osztályon pedig a napi rutin mellett nagy figyelmet fordítanak arra, hogy a legújabb eredményeket is bevezessék a kezelésekbe, ebben is az ország, de Európa élvonalába tartoznak, s egyre gyakoribb a célzott, sejtszintű terápia.

A személyre szabott ellátás a fő erőssége az osztálynak, ahol az adományt az ambuláns ellátásra érkező betegek körülményeinek javítására fordítják, s ha marad, akkor kisebb eszközöket is vásárolnak majd.