Kóró Józsefék „második", gyönyörű otthona nem más, mint a munkahelyük, a Dobó Téri Kígyó Patika.
Dobó tér, reggel fél nyolc. A patinás berendezésű Kígyó Patika tulajdonos gyógyszerészei: Kóró József, dr. Kóró András és felesége, Andrea már a fedélzeten vannak, azaz nyitásra készülődnek. Mivel mindhárman gyógyszerészek, a nap természetesen egyeztetéssel kezdődik a patika régi gyógyszerészeti emlékekkel teli irodájában. Az ifjabb András átfutja az e-maileket, a papa Noszvajra készülődik, ahol szintén működtetnek gyógyszertárat, Andrea pedig már az első érkező betegeket szolgálja ki – írja a heol.hu portálja, amely látogatást tett a híres Kígyó Patikában, amelyet 1839-ben alapítottak, majd a későbbiekben – többek között – a szegények gyógyítójaként ismert és tisztelt dr. Hiba Károly édesapja, Hibay György is tulajdonolta.
A százéves, míves bútorok, a bekeretezett régi diplomák, a gyógyszerészet emlékeit illusztráló díszes edények, mozsarak, különleges üvegek, képző- és iparművészeti értékű tárgyi emlékek nemcsak az itt dolgozók ízlését, hanem a múlt értékeihez és a szakmához való feltétlen ragaszkodásukat is híven tükrözik.
Kóró József a portálnak elmesélte: 1970-ben szerezte meg diplomáját, majd a borsodi gyógyszertári központ alkalmazottjaként évekig helyettesített (pendlizett) Borsod megye szinte valamennyi településén. Ezekben az években mindent megtanult a szakmáról, így 1978-ban Egerbe költözve már rutinosan dolgozott a gyógyszergyártó laborban, majd beosztott gyógyszerészként. 1992-ben lett a Kígyó Patika vezetője.
A rendszerváltást követő privatizációs időszak nem volt egy egyszerű menet – emlékszik vissza a kilencvenes éve elejére a családfő. – A megyei központok megszűnésével a megyében dolgozó 100-120 gyógyszerész érdekeit kellett összehangolni, ami nem ment konfliktusok nélkül. Az érdekvédelmi szervezet helyi vezetőjeként arra törekedtem, hogy lehetőleg azok a kollégák vehessék meg a patikákat, akik egyébként is évek óta ott dolgoztak.
További részletek a portálon olvashatók!