• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Még mindig nem zárult le az elmezavaros orvos műhibaügye

Lapszemle Forrás: Népszava

Foglalkozás körében elkövetett halált okozó veszélyeztetés miatt nyomoz a rendőrség.

Kiegészítő orvosszakértői véleményre vár a rendőrség abban az ügyben, mely tavaly nyáron vezetett egy szigetszentmiklósi asszony halálához. Az ügyeletes vírusos fertőzést "állapított meg" egy kétgyermekes anyánál. A beteg azonban alig öt órával a diagnózis után szívelégtelenségben halt meg. A doktorról kiderült, korábban elmezavart diagnosztizáltak nála – írja a Népszava – online.

Foglalkozás körében elkövetett halált okozó veszélyeztetés miatt tavaly nyár óta folyik nyomozás a szigetszentmiklósi ügyeletes orvos ügyében. A 41 éves Kasza Mária egy este rosszul érezte magát, hasmenése volt, hajnalra pedig hányt és szédült is. Férje hívta az ügyeletet, a telefont felvevő hölgy azonban nem küldött orvost, állítólag mindössze annyit mondott: rakjon felesége lába alá párnákat, és itassa teával. Az asszony már félrebeszélt, ezért újra hívták az ügyeletet.

A végül kiérkező orvos alig tudott vérnyomást mérni: 90/60-at. A doktor, J. Gábor aztán normális vércukorszintet mért, és 33,2 fokos testhőt állapított meg. Infúziót kötött be, megvárta, míg lecsepeg, majd távozott. A nő kevéssel ezután meghalt. A boncolási jegyzőkönyvben szívelégtelenség szerepel a halál okaként, amit a család szerint az orvosnak észre kellett volna vennie. Intézkednie kellett volna kórházba szállításáról is.

Az orvosról kiderült, korábban "kóros elmeállapotára" hivatkozva nem emelt vádat ellene az ügyészség, noha egy kistelepülés korábbi vezetőjeként bűncselekményekbe is keveredett. A férfit egyébként Budaházy Györggyel együtt ítélték el a 2002-es Erzsébet hídi blokád miatt. Az ítélet szerint az orvos 1992 óta szenved szélsőséges hangulatingadozásokkal járó elmezavarban.

A rendőrség a nyomozás során elrendelte J. Gábor ismételt elmeorvosi vizsgálatát, de, hogy az milyen eredménnyel zárult, nem tudni.

Az Egészségügyi Engedélyezési és Közigazgatási Hivatal hatályos nyilvántartásából kitűnik: J. Gábornak nincs szakvizsgája, így önállóan nem is végezhetne felelős orvosi ügyeleti munkát. Az is kiderült, hogy J. doktort 2005 márciusában törölték a működési nyilvántartásból, és csak tavaly szeptemberben – a halálesetet követően – vették ismét vissza.

A hatóság most a kiegészítő orvosi szakvéleményre vár, addig nem zárják le az eljárást – közölte a Pest megyei főkapitányság.