• nátha
    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

    • Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

      Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Még tart a fizetési botrány a mentőknél

Lapszemle Forrás: Weborvos-összeállítás

A Magyar Államkincstár közleménye szerint mindeki kapott fizetést.

Szerdán reggel érkezett meg a január havi fizetés a Magyar Államkincstártól a mentődolgozók számlájára. Úgy tudjuk, csak tovább gyűrűzik a november óta tartó fizetési probléma. Ezúttal van olyan mentődolgozó, akinek egész havi munkájáért mindössze 28.000 forintot utaltak. Az Országos Mentőszolgálat azon bajtársaknak, akik ezt kérik, fizetés előleget biztosít, hogy így hidalják át azt az időszakot, míg helyreáll a MÁK-nál bérszámfejtő rendszer - írja az omegahirek.hu portál.

A lap megkereste az Országos Mentőszolgálat főigazgatóját, hogy megtudják, hol tartanak tárgyalásaik a problémák orvoslását illetően a Magyar Államkincstárral, illetve azt is megkérdezték az új főigazgatótól, hogy mit tudnak tenni kollégáik megnyugtatása érdekében, meddig tudnak még kitartani? Máté Gábor írásban ígért választ a portálnak.
A Magyar Államkincstár írásos közleményt küldött. Ebben azt írják, funkcionális e-mail címet (kira.info@allamkincstar.gov.hu) hoztak létre annak érdekében, hogy az illetményükkel kapcsolatban anomáliát észlelő állampolgárok a lehető leggyorsabban kapjanak választ észrevételükre. Azt ígérik, hogy a panaszokat a megyei igazgatóságok soron kívül kivizsgálják, és ahol megállapítható, hogy számfejtési, likviditási hiba történt, ott soron kívül hóközi számfejtés keretében korrigálják a hibát. A hiányzó összeget minden esetben az intézményeknek küldik meg, nekik kell majd továbbutalni a munkavállalóknak.

***


Államkincstár: minden mentődolgozó kapott fizetést

A Magyar Államkincstár közlése szerint minden mentődolgozó kapott fizetést, ők elvégezték a januári számfejtést, és kedden eljuttatták a bérjegyzékeket és az utalási állományokat az Országos Mentőszolgálathoz (OMSZ) - adja hírül az MTI.

A kincstár a mentők fizetésének csúszásával kapcsolatos sajtóinformációkra reagálva az MTI-hez csütörtökön eljuttatott közleményében azt írta: elvégezte a januári számfejtést az OMSZ 7800 dolgozójának is, és a bérjegyzékeket, az utalási állományokat, valamint az azokhoz tartozó listákat kedden az e-adatrendszeren keresztül eljuttatták az intézménynek. A munkabérek indítását az eddig megszokott módon a munkáltatók végzik, ha elegendő fedezet áll a rendelkezésükre.


A Magyar Államkincstár csak az intézmény által a bérszámfejtési rendszerben rögzített tételeket tudja számfejteni - jegyezték meg.
Kitértek arra: az OMSZ a múlt héten levélben kereste meg a kincstárat az új, központosított illetményszámfejtő rendszer (kira) bevezetésével kapcsolatban. Ők a rendszert szerdán bemutatták az OMSZ pénzügyi osztályának, majd felmérték és megbeszélték a panaszokat. Az egyeztetés mindkét fél részéről sikeresen zárult - tették hozzá.


A Magyar Államkincstár nyitott a párbeszédre, kiemelt célja, hogy minél átláthatóbb legyen a bérszámfejtési szisztéma, és hogy az illetmények számfejtése mielőbb, hiánytalanul megtörténjen - közölték.


Az új rendszerre való átállás óta, ebben az évben 290 észrevétel érkezett a kincstárhoz, ezek döntő többségét pedig már kivizsgálták.


Az észrevételeket az érintett megyei igazgatóságok soron kívül vizsgálják ki. Ahol számfejtési és nem likviditási hiba történt, ott azt soron kívül korrigálják, és a korrigált állományt megküldik az érintett intézménynek, amely ezután utalhatja az illetményt a munkavállalónak - áll a közleményben.