Egyre kevesebb a megfelelő képzettségű és felkészültségű oktató, az anyagi helyzet is romlk.
Veszélyben a Pető Intézetben folyó konduktorképzés felsőoktatási akkreditációja, miután az intézmény évek óta képtelen megfelelni a szakmai elvárásoknak – értesült a Népszava. Információik szerint politikai okokból húzzák-halasztják a képzési hiányosságok okozta botrány kirobbanását, ám a korábban nemzetközi tekintélyű intézmény világhíre nagyon megromlott. Ma kerül napirendre a Mozgássérültek Pető András Nevelőképző és Nevelőintézetben (MPANNI) zajló konduktorképzés sorsa a Magyar Felsőoktatási Akkreditációs Bizottság (MAB) zárt ülésén – írja a lap.
"Az intézmény ügye 2012 óta húzódik, amikor kiderült, hogy több ponton sem felel meg a felsőoktatási tudományos akkreditáció követelményeinek a Pető falain belül zajló, korábban világhírű képzés. Ennek ellenére a MAB megadta a minősítést azzal a feltétellel, hogy azonnali hatállyal kezdődjön meg az intézetben egy „szervezeti és minőségbiztosítási fejlesztés", melyet egyidejűleg egy „intézményakkreditációs monitor vizsgálat" ellenőriz.
A lap több forrásból úgy értesült, az egyedülálló rehabilitációs tevékenységhez képzett konduktor szakemberek az utóbbi években egyre kiszolgáltatottabbakká váltak, a képzésben jelenleg szereplő tárgyak oktatási programja ellentmondásos, bizonyos, a konduktori munkához elengedhetetlen egészségügyi alapismeretek hiányoznak a tantervből, ráadásul egyre kevesebb a megfelelő képzettségű és felkészültségű oktató. Forrásaink – és egy, a lap birtokába került szakértői jelentés – szerint – emeli ki a portál, az intézmény anyagi helyzete is folyamatosan romlik - írja a nepszava.hu.