Hiába vannak szépen felújított új rendelőkben, nincsen elég szakorvos, emiatt a gyerekek szülei kénytelen a magánellátáshoz fordulni.
Időről időre felröppenek a hírek a betöltetlen háziorvosi praxisokról. A GKI egy augusztus végi kutatása szerint a tartósan betöltetlen háziorvosi praxisok száma közép-Magyarország területén a legmagasabb. Budapest pedig a déli kerületeket leszámítva igen komoly bajban van a háziorvosi ellátás szempontjából. Többek között erről beszélt Fábián Dóra gyermekorvos az ATV Start című műsorában.
Az agglomerációt tekintve különösen nehéz a gyermekorvosok helyzete, hiszen egyre többen költöznek ki családostul vagy családalapítás céljából, ezért az ottani praxisoknak egyre több és több gyereket kell ellátniuk. Fábián Dóra szerint számszerűsítve az agglomerációs övezetben 1000-2000 fő tartozik egy gyermekorvoshoz. Az ideális számot tekintve úgy felelt: „a minimum elvárás évtizedek óta az, hogy 600 fő fölött legyen egy házi gyermekorvosi praxis létszáma, ez ugrott most meg". Fábián Dóra szerint korábban 600 és 1000 fő között volt az átlag, ez a szám nőtt meg drasztikusan az elmúlt néhány évben.
Nem csak többen vannak, de egyre fiatalabbak is a gyerekek.
A gyermekorvos azt pozitív lépésnek értékelte, hogy egy új szabály értelmében a gyermekorvosok is írhatnak már fel olyan gyógyszereket vagy terápiás beavatkozásokat, amiket eddig csak a szakorvos tehetett meg. ,,Részben jó hír, hiszen esetleg előbbre tudunk haladni a diagnosztikában, de ha nem tudunk a társszakmákhoz fordulni, például a környéken nem lehet egy egyszerű ultrahangvizsgálatot sem kezdeményezni, akkor az probléma" – vélekedett a szakember, aki szerint ennek a fő oka a kapacitáshiány. Fábián Dóra szerint jellemző az agglomerációra, hogy hiába vannak szépen felújított új rendelőkben, nincsen elég szakorvos, emiatt a gyerekek szülei kénytelen a magánellátáshoz fordulni.
További részletek az atv.hu cikkében.