Hospice részleggel gyarapodott a Tolna Megyei Balassa János Kórház. Ilyen ellátás korábban soha nem volt a megyében.
Ez a beruházás része annak az átfogó, gazdasági hatékonyságnövelő fejlesztésnek, mely 260 millió forint támogatással valósul meg a szekszárdi székhelyű intézményben.
– Ez az ellátás úttörő kezdeményezésnek számít, hiszen korábban soha nem volt a megyében – közölte a teol.hu-val dr. Németh Csaba főigazgató-főorvos. – Magát a részleget a belgyógyászati épület harmadik emeletén alakítottuk ki, egy eddig nem használt, funkció nélküli folyosószakaszo
A hospice ellátásról fontos tudni, hogy túlmutat a szűken értelmezett kórházi ellátáson. Arról is szó van, hogy a páciensek, elsősorban súlyos állapotú, daganatos betegek, akiknél érdemi gyógyító ellátásra már nincs lehetőség, úgy kapnak testi-lelki gondozást, hogy közben a családtagokat is felkészítjük, például arra, hogy hozzátartozójuk esetében mi várható, és miként lehetséges különböző gondokat megoldani a legemberségesebb módon. Most, július elejével jutottuk el arra a szintre, hogy a feltételek együtt állnak, anyagi, technikai és személyzeti vonatkozásban egyaránt a fekvőbeteg részleg indításához.
Gliedné Tillmann Erzsébet, a Méltósággal az út végén Hospice Alapítvány kuratóriumi elnöke hivatása okán foglalkozik daganatos betegekkel is. – Mindig is az volt a célkitűzésem, hogy emberségessé tegyem és megóvjam a magánytól a végstádiumú emberek életét – mondta a kórház ápolási igazgatója. – Ezt szolgálta és szolgálja az alapítvány is. Munkatársaimmal együtt igyekeztünk sok mindent tenni a szemléletváltás érdekében, de most, a hospice részleg létrejöttével új fejezetet nyithatunk tevékenységünkben.
Hét kórterem tizenhárom ágya áll rendelkezésre, valamint dr. Varga Éva főorvos és a szakdolgozók személyében kiváló, elkötelezett csapat is. Immár munkahelyünkön, a mindennapi gyakorlatban is valóra válthatjuk az alapítvány célkitűzéseit: a haldokló – elsősorban végstádiumú, daganatos – betegek emberi méltóságának életük végéig való megőrzéséhez nyújtott, szeretetteljes testi-lelki gondozást, a szociális és spirituális segítségnyújtást, valamint a hozzátartozók támogatását.