A kormányzati illetékesek lóhalálában dolgozhattak a nagy terven, a végső változatról senkivel sem egyeztettek.
Hatalmas a fejetlenség a fővárosi kórházak kormány által tervezett átszervezése körül: a nemrég a Szent János kórház megújításáért 13 ezer aláírást gyűjtő, most a bezárás ellen tiltakozó civilek Balog Zoltán miniszterhez fordulnak, és hatástanulmányt készítenek. Az érintettek véleménye megoszlik a hivatalosan be sem jelentett tervekről, azonban az egyik kórház igazgatója és több fideszes önkormányzati vezető is egységesen állítja, velük senki nem egyeztetett, az új elképzelésekről csak a sajtóból értesültek - foglalta össze a helyzetet az mno.
Az új Szent János kórházért elnevezésű polgári kezdeményezés szervezője még 2014-ben indított aláírásgyűjtést, hogy az egészségügyi ellátásában kiemelt, de lepusztult kórházat megújítsák. Kezdeményezéséhez két és fél hónap alatt tizenháromezren adták aláírásukat, közöttük Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter, Fónagy János, a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium parlamenti államtitkára, a II. kerület és a XII. kerület két fideszes polgármestere: Láng Zsolt és Pokorni Zoltán. – A Népszabadság és az MTI szombati híréig teljes meggyőződésünk volt, hogy Cserháti Péternek, a „szuperkórházak miniszteri biztosának" általunk ismert, a három egészségügyi centrum kialakításáról szóló döntés-előkészítő anyaga a végleges változat. Annak egyik eleme volt a Szent János kórház – mondta a lapnak Szilágyi Zsolt.
A fővárosi kerületek nyilatkozó fideszes vezetői kivétel nélkül a sajtóból értesültek a legújabb kórház-átalakítási tervekről. Váczi János, a XII. kerület alpolgármestere leszögezte: ha a Kútvölgyi kórház járóbeteg-ellátását fejlesztik, az a hegyvidékieknek közeli szolgáltatást jelent. A Szent János kórház sorsát nem kommentálta, és e témában nem kívánt megszólalni a II. kerület nevében Láng Zsolt sem. Bús Balázs, Óbuda polgármestere viszont kifejezetten átgondoltnak tartja, szerinte a III. kerületiek érdekét szolgálja, hogy a Szent Margit kórház megmarad, és a közeli XIII. kerületi Honvédkórház társintézménye lesz.
A kormányzati illetékesek lóhalálában „dolgozhattak" a nagy terven, ugyanis a Városi és Elővárosi Közlekedési Egyesület (VEKE) kiderítette: az Etele téren egyetlen állami terület van, ami még beépíthető, ám ebben az esetben a Kelenföldi pályaudvar nem bővíthető, s a Déli pályaudvar – Lázár János Miniszterelnökséget vezető miniszter korábbi bejelentése ellenére és a közlekedési szakemberek örömére – megmarad. – Átgondolatlan a terv, és elképzelhetetlen, hogy a Hegyvidéken élőket vagy a II. kerülethez tartozó pesthidegkútiakat hogyan irányítják Kelenföldre, miként jutnak el például a 4-es metróig – húzta alá Dorner Lajos, a VEKE elnöke, aki szerint mint más tervek, ezek is sokat változnak majd még a végleges kormánydöntés előtt. Még több kerület, még több vélemény - a teljes cikkben