• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Megújul a megyei kórház informatikai rendszere

Lapszemle Forrás: baon.hu

Új informatikai rendszert indítottak pénteken a kecskeméti megyei kórházban, megértést és türelmet kérnek.

Nagyon remélem, hogy a betegek nem vesznek belőle észre semmit, mint ahogy talán az sem tűnt fel senkinek, hogy az elmúlt hónapokban folyamatosan az új rendszer bevezetésén dolgoztunk. A megyei kórház közel 2 ezer, medikai rendszert használó munkatársának kellett képzéseken részt vennie, majd vizsgáznia.

A dolgozók gyakran munkaidőn túl maradtak bent gyakorolni vagy a szoftver testreszabásában segédkezni, hogy a mostani váltás után minden olajozottan működjön. A kapukon belül valaha megfordult 1 millió páciens 30 millió leletét az új rendszerben is meg kell tudnia találni az arra jogosultaknak – mondta dr. Horváth Zsolt, a megyei kórház orvosigazgatója annak kapcsán, hogy pénteken új informatikai rendszert indítanak el az intézményben. Nemcsak Kecskeméten, a Nyíri úti tömbben, hanem a kiskunfélegyházi és kalocsai telephelyen is (illetve Kalocsán csak részben igaz ez, hiszen a Szent Kereszt Kórházban már eddig is a most bevezetendő szoftvert használták) – olvasható a baon.hu portálján.

Mint az orvosigazgató magyarázta, az új medikai rendszer gyorsabb információcserét biztosít a részlegek között, és lehetővé teszi, hogy a hamarosan induló EESZT-n (Elektronikus Egészségügyi Szolgáltatói Tér) keresztül a háziorvosokon át a patikusokig mindenkit összekössön, és a páciens kezébe helyezze a felügyelet jogát.

Az informatikai rendszerek integrációja is elősegíti, hogy a különböző telephelyeken dolgozó orvosok utazás nélkül dolgozhatnak együtt. A vezetőség számára pedig részletesebb adatokat szolgáltat, és így pontosabban és hatékonyabban be lehet osztani a munkatársakat.

Egy új rendszer alkalmazása eleinte nyilvánvalóan lassabb, mint a régi megszokott programé, amit ha álmunkból felébredünk, akkor is tudjuk használni. Éppen ezért előfordulhatnak lassulások az ellátásban, bár mindenki keményen dolgozik, hogy minden a helyén legyen – jelentette ki Horváth Zsolt, aki minden pácienst, látogatót és kísérőt arra kért, legyen türelemmel és megértéssel, ha esetleg a megszokottól eltérőt tapasztal.