A londoni menekültellátó központba jelentkezők 90 százaléka szenved súlyos poszttraumás tünetektől.
Súlyos, traumatizált állapotban érkezik a menekültek nagy része Európába. A hazájukban és az úton átélt sokkot az egyre brutálisabb magyar rendszer is fokozza – olvasható az index.hu portálján.
A pszichés segítséget nyújtó szervezetek munkáját az új törvények akadályozzák. A tranzitzóna börtönkörülményei közt tartott, poszttraumás stressztől, depressziótól szenvedő emberek Magyarországon már nem kapnak segítséget. A végeredmény: agresszió, depresszió, öngyilkosság, irracionális viselkedés.
A magyar határig elérő menekültek jelentős része traumatizált állapotban van. De Magyarországon a hatóságok nem szűrik, ki a sérülékeny, ki milyen segítségre szorul – mutatta meg a menekültválság szinte teljesen ismeretlen oldalát Barna Mária pszichológus. A kínzástúlélőkkel foglalkozó Cordelia Alapítvány munkatársa egy jellemző történettel mutatta meg, milyen traumákkal érkeznek országunkba a menekülők.
...
Egy 2015-ös magyar kutatás szerint a Magyarországig elérő menekültek 61 százalékánál diagnosztizáltak poszttraumás tünetegyüttest. Ez a szám még magasabb a Szíriából és Irakból érkező menekülteknél, tehát a menekültek két legnagyobb csoportjánál: 65 és 66 százalékuk szenved PSD-ben.
Mire a menekültek Nyugat-Európába érnek, traumatizáltságuk drasztikusan magas szintre emelkedik: a londoni menekültellátó központba jelentkezők 90 százaléka szenved súlyos poszttraumás tünetektől, írja a tanulmány.
További részletek a portálon olvashatók!