Lebontani az orvosok elefántcsonttornyát, a betegeket pedig meggyőzni arról: a saját életükért ők a felelősek.
Dr. Meskó Bertalan egyedüli magyarként került be a jövő egészségügyét meghatározó innovátorok nemzetközi Future Health 100 listájába, az idén a digitális egészségügy legnagyobb hatású szakértőjének választották. Globális tervei vannak: világot akar váltani az orvoslásban, és azt is tudja, ezt hogyan érheti el. A cél, amit kitűzött, nem kicsi: szeretné megváltoztatni az egészségügy rendszerét, ami szerinte azért elkerülhetetlen, mert a jelenlegi állapot nem tartható fenn sokáig. Az egészségügy és a digitális technológiák közötti űr csökkentésén dolgozik, mert úgy véli: ha ez nem történik meg, káosz lesz.
A digitális technológia gyors változása, a robotika fejlődése, a mesterséges intelligencia megjelenése kulturális forradalmat generál, és ha ez felkészületlenül ér bennünket, az katasztrófához vezet. Az én misszióm az, hogy mielőtt ez bekövetkezik, átformáljam az orvosok és a páciensek hozzáállását, hogy a gyógyítás olcsóbb, hatékonyabb és gyorsabb legyen - mondta el a szon.hu-nak adott interjúban.
Óriási sebességgel közeledik felénk a digitális cunami, annyi az új ismeret, hogy ma már egyetlenegy orvos sem mondhatja, hogy naprakész a saját szakterületén, hiszen óráról órára jelennek meg új eszközök, új információk, májszövetet nyomtathatunk 3D technológiával, nanorobotokat juttathatunk az emberi szervezetbe. Nem az a cél, hogy minden információ a fejükben legyen, hanem az, hogy tudják: miként férhetnek hozzá. A legnehezebb feladat megértetni velük, hogy ami ellen hadakoznak, az valójában segítség...