A felmérésben résztvevő dolgozók 16,4 százalékának nem hogy nem nőtt, hanem még csökkent is az alapilletménye az átsorolással.
Az új szolgálati jogviszony több hátrányt okozó intézkedésének módosítását követeli a Magyar Egészségügyi Szakdolgozói Kamara. Balogh Zoltán a kamara elnöke szerint, amíg nem áll fel egy átlátható előmeneteli rendszer, addig több 10 ezer dolgozót ér indokolatlanul hátrány. Hogy felhívják a döntéshozók figyelmét a problémára, nagygyűlést tartanak a Hősök terén - mondta el a Klubrádióban is.
Fő követelésük az előrehozott bérrendezés, amelyt azzal indokolt, hogy 2021-ben a szakdolgozói kar semmilyen ellentételezést nem kapott. Másik követelésük, hogy a szakdolgozói és az orvosi bértábla elvei mentén határozza meg a kormány a 2022-23-ra a béreket. Végül pedig az új szolgálati jogviszony hátrányt okozó intézkedéseinek módosítását követelik a kormánytól.
A Kamara azután döntött a demonstráció mellett, hogy a köztestülethez érkezett megkeresések és az egyre növekvő elégedetlenségre utaló jelzések alapján júniusban országos felmérést indított azzal a céllal, hogy megismerjék a kamara tagságának véleményét és hajlandóságát a további érdekképviseleti formák tekintetében. A válaszokból többek között az is kiderült, hogy a felmérésben résztvevő dolgozók 16,4 százalékának nem hogy nem nőtt, hanem még csökkent is az alapilletménye 2021. március 1. után a megváltozott munkaköri besorolás miatt. Ez pedig azt jelenti Balogh szerint, hogy országosan többezer dolgozó járt rosszabbul. A teljes interjú a cikkben