Jelenleg 300 ezren nem kapnak Magyarországon megfelelő háziorvosi ellátást.
Néhol több ezer beteg jut egy háziorvosra, míg másutt a környező településekre kell sietnie annak, aki az egészségével küszködik. Magyarország mind a 6343 praktizáló körzeti orvosa a végletekig túl van terhelve, az utánpótlás pedig közel sem fedezi a kihulló doktorokat, hiszen a fiataloknak se praxisra, se rendelőre nincs pénzük - írta a blikk.hu.
A Központi Statisztikai Hivatal felmérése szerint Pest és Bács-Kiskun megyében kell a legtöbb pácienst kezelnie egy háziorvosnak, a legjobb dolguk Csongrád megyében van a szakembereknek: a térség legnagyobb részében maximum 1424 beteg jut egy szakemberre. Utoljára 1992-ben volt 6343 főnél kevesebb házirovos. Ennyiren rendelnek napjainkban.
- Összesen nagyjából háromezer betegem van, ez naponta 60-80 embert jelent alsó hangon. Magyarországon ugyan szabad orvosválasztás van, de a saját körzetét minden háziorvosnak el kell látnia. Mivel a hozzám tartozó területen ipari fejlesztések folynak, a körzetben élő lakosokon kívül 15 munkásszálló ellátására is én vagyok a jogosult – mesélte Dr. Ágh László (64). A 15 mosonmagyaróvári háziorvos közül ő 38 éve praktizál a városban, fél éve nyugdíj mellett. Mint mondja, a magyar orvosoknak nagyjából az egyharmada 65 év feletti. – Mi nem megyünk nyugdíjba, mi itt halunk meg a rendelőnkben, a praxisok ugyanis nem eladhatók és nincsenek elegen, akik pótolhatnának minket.