Míg Hollandiában négy-öt beteg jut egy rendelésre, addig Magyarországon harminc.
Egy orvosit elvégezni nem sétagalopp, és az egyetem után még éveket kell keményen tanulni, dolgozni, hogy odaengedjék önállóan a műtőasztalhoz, és akkor még nem beszéltem arról, hogy sok fiatalt azért nem engednek műteni az idősebb dokik, mert a műtétért zsebbe fizet a beteg, és ettől a bevételtől nem akarnak elesni - olvasható a személyes beszámoló a wmn.hu-n.
Az én orvosom nem fogadott el pénzt, visszaadta. Csokik közé csomagoltam, hogy ne legyen annyira megalázó. Nagyon kellemetlen volt... neki is, nekem is. De hálás voltam neki, és bár azt írtam e-mailben azon az estén, hogy ne foglalkozzon betegekkel, most – hónapokkal később – azt mondom, és ebben teljesen biztos vagyok, hogy ez a doktornő egy hős. Hős, mert életeket ment egy olyan egészségügyi rendszerben, ami kizsigereli a beteget és az orvost is.
Míg Hollandiában négy-öt beteg jut egy rendelésre, addig Magyarországon harminc. A rák pedig nem vár.
A magyar egészségügy pedig csak azért működik, csak azért maradtam én is, és hozzám hasonlóan nagyon sokan életben, mert vannak még orvosok, ápolók, akik megalázóan kevés pénzért, szörnyű körülmények között itt maradtak, és életeket mentenek. Akik nem a hálapénzre hajtanak, és nem a magánpraxisban látják a jövőjüket. Érthető módon egyre kevesebb ilyen orvos van. De mi lesz, ha mind elmegy?
További részletek a weboldalon.