Ahol több a lágy szövet, például a karunkon, ott nincs szükség nagy púpra, ez a vértöbblet ugyanis könnyebben elfér a szövetek között.
Ha valaminket beverjük valahova, akkor ott megsérülnek a szövetek, a szervezetünk pedig úgy reagál, hogy több vért juttat a kérdéses területre. Mivel a fejünkön, a koponya körül csak egy vékony bőrréteg van, a megnövekedett vérellátás csak púp formájában tud megjelenni, hiszen a csontot nem tudja benyomni. Ráadásul a fejünknél sűrűbb is a kapillárisok hálózata, így egy kisebb-nagyobb ütés esetén arányaiban több vér jut a sérülés környékére, írja a Telex.
Ahol több a lágy szövet, például a karunkon, ott nincs szükség nagy púpra, ez a vértöbblet ugyanis könnyebben elfér a szövetek között. De azt, hogy ott van, jól jelzi, hogy a legtöbb színes foltot átmeneti keményedés is követi.
Ahogy azt Kőnig Róbert gyermekorvos egy, a fejsérülésekről szóló videójában elmagyarázza, az ilyen, fejen lévő duzzanatokkal nem nagyon érdemes bármit is kezdeni, nem kell hideg tárggyal, mondjuk, egy kés lapjával lenyomni (ahogy azt a népi praktika javasolja), hagyni kell, hogy magától felszívódjon. Ha viszont súlyosabb tünetek lépnek fel a púp megjelenése mellett, például hányás, látászavar, eszméletvesztés, mindenképp orvoshoz kell menni, írja a Telex.