Szegeden is használják majd a 3D nyomtatást egészségügyi célokra.
A héten zajló Szent-Györgyi Napok alkalmából sajtótájékoztatón értékelték a Szegedi Tudományegyetem egészségügyi karainak képviselői az elmúlt évet és annak eredményeit. Bari Ferenc, az orvostudományi kar dékánja a HVG és a Figyelő rangsorait elemezve kiemelte: hallgatói kiválóságban az ország második legjobb képzőhelyének számítanak, negyedik éve a vidéki egyetemek közül Szegedre kell a legtöbb pont a sikeres felvételihez, és a külföldi hallgatói érdeklődés sem csappant az elmúlt időszakban. Hozzátette: a közeljövőben soha nem látott mértékű pályázati forráshoz jut az SZTE, amelynek jelentős részét az orvoskar hasznosítja majd – írja a delmagyar.hu.
A legtöbb pénz a Szent-Györgyi Albert Klinikai Központhoz kerül. Facskó Andrea elnök felsorolása szerint a jövő szeptemberben kezdődő gyermeksürgősségi és traumatológiai fejlesztésekre 1,5 milliárd, a szintén ekkor induló gyermekpszichiátriai és addiktológiai beruházásra 1,4 milliárd forint áll rendelkezésre. Átalakítják a sebészeti klinika üres épületét is oktatási centrummá – erre 6,9 milliárd forint áll rendelkezésre. De lesz pénz a felnőtt pszichiátriai gondozói hálózatra, az ápolási eszközpark korszerűsítésére, a betegbiztonság javítására és a járóbeteg-szakellátás infrastruktúrájára is.
Bari Ferenc dékán mindehhez hozzátette: 800 millió forintból jövőre létrejön egy 3D-s egészségügyi központ is, ahova négy nyomtatót vásárolnak, amelyeket a traumatológia, az onkológia, az ortopédia és a fogászat használ majd, illetve tudnak itt szöveteket is nyomtatni.