A Nemzeti innovációs onkogenomikai és precíziós onkoterápiás program lehetőségeiről.
A daganatos betegségek kezelésében új távlatokat nyithat a személyre szabott orvoslás, amelynek hazai elterjesztésében úttörő szerepet vállal a nemzeti onkogenomikai program. Az állami intézmények és vállalkozások összefogásával megvalósuló kutatási, fejlesztési és innovációs projektet 3,2 milliárd forinttal támogatja a Nemzeti versenyképességi és kiválósági program – írja a magyaridok.hu portálja.
Az elmúlt évtizedben a molekuláris genetikai technológiák, a bioinformatika és a számítástechnika összehangolt fejlődése lehetővé tette a rosszindulatú betegségek okainak és keletkezésének mélyebb megértését és új típusú, célzott gyógyszermolekulák fejlesztését, aminek következtében a diagnosztika és a terápia új minősége jött létre.
A Nemzeti innovációs onkogenomikai és precíziós onkoterápiás program megvalósításával a hazai orvosok, kutatók és gyógyszerfejlesztők világszínvonalú kutatás-fejlesztési lehetőséghez jutnak. A legnagyobb hazai vérképzőrendszeri daganatos betegeket ellátó központ, az Egyesített Szent István és Szent László Kórház-Rendelőintézet, a Kásler Miklós professzor által irányított Országos Onkológiai Intézet és két magyar innovatív vállalkozás, az Oncompass Medicine Hungary Kft. és a 4iG Nyrt. társulásával létrejött konzorcium 3,2 milliárd forint vissza nem térítendő támogatást nyert el a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Alaptól.