Egyes intézményekben olyan kevés a dolgozó, hogy minden terület hiányszakmának számít.
Kiderült, melyek azok a szakterületek az orvosképzésben, ahol égetően nagy szükség lenne az utánpótlásra, ismét kihirdették ugyanis a rezidenseknek szóló ösztöndíjakat, és vele a hiányszakmák listáját - írta a Magyar Nemzet.
Az Állami Egészségügyi Ellátó Központ (ÁEEK) információi szerint az országban 12 kórházban igen nagy problémát okoz, hogy nincsenek megfelelő szakemberek. Bármely orvosszakmában megkezdett képzés hiányszakmának minősül ugyanis több kórházban is.
Tavaly egyébként ugyanezek az intézmények szerepeltek a felsorolásban, vagyis azóta sem javult a helyzet. De országosan is gondot okoz az orvoshiány. A 2016-os és a 2017-es évhez képest az idén is hiányszakma az érsebészet, a gyermek- és ifjúságpszichiátria, a fül-orr-gége gyógyászat, az igazságügyi orvostan, a nefrológia (a vese belgyógyászatával foglalkozó szakma), az orvosi mikrobiológia, az ortopédia és a traumatológia, a pszichiátria és a transzfuziológia (a vérátömlesztéssel foglalkozó szakma) is. Mindezeken túl Budapest kivételével hiányszakmának minősül még az infektológia, a sürgősségi orvostan, a patológia, a radiológia és a sebészet is.
Ahogy 2017-ben, úgy idén sem szerepel az orvosi hiányszakmák listáján az aneszteziológia, pedig ahogy arról a lap korábban már beszámolt, sok intézmény küszködik azzal, hogy nincs elég altatóorvosa, és ez megnehezíti a műtétek beosztását. Két éve még harmincszázalékos volt a hiány ezen a területen.