• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Minimális beavatkozással gyógyítanak rákos betegeket

Lapszemle MA 06:06 Forrás: InfoStart
Minimális beavatkozással gyógyítanak rákos betegeket

Az onkointervenciós részleg a Semmelweis Egyetem tudásközpontja: minden, Európában elérhető minimálinvazív eljárást alkalmaznak.

Január közepén indult el a betegellátás a Semmelweis Egyetem onkointervenciós részlegén, ahol elsősorban daganatos betegeket gyógyítanak a legmodernebb eszközökkel és a legkorszerűbb irányelveknek megfelelően. A cél: a legkisebb beavatkozás mellett kezeljék a daganatokat, például éren keresztül, vagy hőterápiával, írja az InfoStart.

Az onkointervenciós részleg a Semmelweis Egyetem tudásközpontja, ahol minden, Európában jelenleg elérhető minimálinvazív, vagyis minimális beavatkozással járó eljárást alkalmaznak. A daganatokat tűszúrás méretű lyukakon át kezelik - mondta el az InfoRádióban Deák Pál Ákos radiológus szakorvos.

"Vagy éren keresztül, az artériába bevezetett vékony csövek segítségével keressük fel azt az eret, ami táplálja a daganatot, ennek megszüntetjük a vérellátását, ez lehet az egyik cél. A másik pedig a hőkezelés, amikor egy vékony tűvel, egy elektródával vagy egy antennával vagy kritikus hőmérsékletre melegítjük fel a daganatot felépítő sejteket, vagy kritikus hőmérsékletre hűtjük le, így szintén roncsolódik a daganatsejtek szövete" – ecsetelte.

A Semmelweis Egyetem onkointervenciós részlegének vezetője hangsúlyozta: szigorú szakmai követelménye van annak, hogy mely szervben hány daganat milyen elhelyezkedése esetén lehet ezeket a kezelési módokat alkalmazni.

A vesedaganatos betegek közül egy speciális indikációs kört képeznek azok a betegek, akiknél az egyik vese hiányzik. Ilyen esetben, hogy a másik vesét ne kelljen eltávolítani és esetleg a beteg ne kerüljön tartósan dialízisre, a megmaradt veséjében lévő daganat kezelésére nagy valószínűséggel ilyen minimálinvazív eljárást fognak választani. De a májdaganatra, valamint a vastagbéldaganat áttéteinek a kezelése is megtörténhet ezekkel a módszerekkel.

A Semmelweis Egyetem onkointervenciós részlegére az onkoteamek ajánlására érkeznek a betegek. Deák Pál Ákos szerint a betegeknek érdemes figyelniük arra, hogy az onkoteam szakvéleményéből az intervenciós radiológus véleménye se maradjon ki, hiszen ez is szükséges a minimálinvazív terápiákhoz.

További részletek az InfoStarton