Ha semmi nem változik, a szociális temetés mellett jövőre bevezethetik a szociális gyógyítást is.
Végzetszerűnek tűnik ugyanis, hogy nincs pénz az orvosok, ápolók megtartására, valakinek pedig foglalkoznia kell a betegekkel. A rengeteg (uniós) pénzből felújított, létrehozott kórházak sem maradhatnak kihasználatlanul, hát majd a hozzátartozók adják a személyzetet - írja a Népszabadság publicistája.
Annyi szakember csak marad, hogy irányítsa őket, az orvosokat pedig esetleg rá lehet venni, hogy az egyre fejlettebb távdiagnosztika segítségével akár Birminghamből is megmondják, mit kell tenni. Ha mégsem ez, van más megoldás? Kellett volna rá számítani, hogy az unió fejlettebb országai elszívják innen (is) a gyógyító embereket. Nem egyszerűen azért, mert sokkal több pénzt tudnak nekik adni.
Ezen az alapon ugyanis kiürülhetne az ország.
De az egészségügyben nem keveset kapnak, hanem a megvetéssel egyenértékű összegeket és megalázó munkakörülményeket. Mintha magunk kergetnénk el őket. Nem tudom, mi magyarázhatja, hogy egy kezdő bíró sokkal többet ér az államnak, mint egy fiatal orvos, hogy egy kormányhivatali titánt ne is említsünk. És miként fordulhat elő, hogy még a viszonylag jobban fizetett bíró is alig kap többet a felénél annak, amivel mondjuk Horvátországban vagy Szlovákiában kezdene. Folytatás a teljes cikkben