12 nappal azután, hogy a gazdáinál tünetek jelentkeztek, a 4 éves olasz agár is elkezdett tüneteket mutatni.
A The Lancet tudományos folyóiratban írták le az első olyan lehetséges esetet, amikor a majomhimlő emberről kutyára terjedhetett – írja a CNN. A párizsi eset nem lepte meg a tudósokat, számítani lehetett hasonló mutációkra - ídézi az írést a 24.hu.
Az együtt élő, nem kizárólagos kapcsolatban élő férfiaknál június elején majomhimlőt diagnosztizáltak egy párizsi kórházban. 12 nappal a tüneteik kezdete után a velük élő 4 éves olasz agár is elkezdett tüneteket mutatni. A kutyán a betegségre jellemző elváltozások alakultak ki, és a teszt majomhimlőre mutatott rá.
A jelentés szerint a férfiak azt mondták, hogy hagyták kutyájukat velük egy ágyban aludni, és már a saját tüneteik kezdetétől – mielőtt a kutya tünetei jelentkeztek – ügyeltek arra, hogy kedvencüket távol tartsák más állatoktól vagy emberektől.
„Legjobb tudomásunk szerint a tünetek megjelenésének kinetikája mind a betegeknél, mind pedig a kutyájánál a majomhimlő vírus emberről-kutyára terjedésére utal” – írták a jelentés szerzői. „Feltételezzük, hogy valódi kutyabetegségről van szó, nem pedig a vírus egyszerű emberrel való szoros érintkezéséből vagy levegőben történő átviteléből (vagy mindkettőből).”
További részletek a cikkben.