A megkérdezettek 54 százaléka úgy vélte, az egészségügyi reformnak nem járvány közepette lenne itt az ideje.
Tavaly októberben, a koronavírus-járvány második hullámának felfutása idején fogadták el az egészségügyi ellátórendszert idén januártól, illetve márciustól alapjaiban megváltoztató törvényt. A reform időzítését az egészségügyi szakértők közül többen is elhibázottnak találták, és mint az a Pulzus Kutató friss, a Napi.hu számára készített közvélemény-kutatásából kiderül, a lakosság jelentős része sem ért egyet a változtatások időpontjának megválasztásával.
A megkérdezettek 54 százaléka úgy vélte, az egészségügyi reformnak nem járvány közepette lenne itt az ideje. Csaknem minden negyedik válaszoló ezzel ellentétben azon az állásponton volt, hogy a jelenlegi időszak is megfelel az átalakításra, amely már régóta esedékes.
Máshonnan közelítve, de szintén egyetértett azzal, hogy a mostani időszak is alkalmas a reformra a válaszolók 17 százaléka, ők úgy érzik, hogy a magyar egészségügy már annyira lepusztult, hogy nincs hova tovább romlani az ellátásnak. Egy kisebb csoport, a válaszolók 6 százaléka szerint pedig egyenesen ideális az időpontválasztás, ilyenkor ugyanis könnyebbnek tartják a megvalósítást.
Nagyobb különbség mutatkozott válaszolók életkora szerint a válaszadásban. A legidősebbek közül helyeselték a legtöbben (29 százalék) az egészségügy járvány közbeni átalakítását, a középkorúak csoportjában pedig a helytelenítők aránya volt a legnagyobb (57 százalék).
Ugyanebben a korosztályban voltak a legtöbben (8 százalék) azon a véleményen, hogy ilyenkor a legkönnyebb a megvalósítás.
A felmérés eredménye szerint a középkorúak vélekednek legnagyobb arányban (19 százalék) lesújtóan az egészségügyről, amely szerintük már annyira lepusztult, hogy nincs hova romlania az ellátásnak. A legidősebbeknek ezzel szemben 15 százaléka állította ezt. További adatok a cikkben