A program célja, hogy a gyerekekkel játékos keretek között ismertesség meg a gyógyító tevékenységet,
Kedden a kecskeméti Kodály Iskola egyik elsős osztályában műtöttek a kisdiákok plüssmackókat és babákat a Gyógyító Bocsok program keretében. Köpenyeiket kilencedikes kandós tanulók varrták. Fehér köpenybe illetve műtősruhába öltöztek, szájmaszkot vettek, és plüssmacikat, babákat „műtöttek", sebtapaszoztak, vizsgáltak, injekcióztak kedden a Kodály Iskola 1.A osztályának tanulói. Mindezt a megyei kórház kollégái segítségével, akik a Gyógyító Bocsok program keretében érkeztek hozzájuk – írja a baon.hu portálja.
A program célja, hogy a gyerekekkel játékos keretek között megismertesse a gyógyító tevékenységet, és hogy meggyőzzék őket: korántsem olyan rémisztő a doktor néni/bácsi, vagy a kórház, mint amennyire esetleg gondolják. Emellett kezükbe foghatják, kipróbálhatják a gyermeki szemmel talán félelmetesnek tűnő orvosi eszközöket, és az egész szituációt az orvosi-ápolói öltözék is izgalmasabbá teszi.
A kodályos elsősök nagyon lelkesen fogadták a foglalkozást és nagy lendülettel kezdtek neki a plüssmacik operálásának, kötözésének. Úgy látom, hogy ez a módszer nagyon beválik. Azok a gyerekek, akik részt vettek a programban, és esetleg a kórházba kell jönniük vizsgálatra, láthatóan kevésbé félnek. Sőt olyan gyerkőccel is találkoztam, aki rögtön felpattant az ágyra, és mutatta, hogy ez a szuri, ez az infúzió, ez ide jön, ezt oda kell bekötni, azaz egyáltalán nem rémült meg – mondta a Gyógyító Bocsok program egyik önkéntese, dr. Budinkity Bernadett , aki a megyei kórház csecsemő-és gyermekgyógyászati osztályán dolgozik szakorvosjelöltként.
További részletek a weboldalon.