A magasabb kereseti kategóriákban is emelniük kell a munkaadóknak, hogy elkerüljék a bértorlódást és a -feszültségeket.
Várhatóan átlépi a 200 ezer forintot jövőre a garantált bérminimum összege, míg a minimálbér 150 ezer forintra nőhet, erről a héten állapodhat meg a munkaadói és a munkavállalói oldal, egyezség hiányában pedig a kormány határozhat – értesült több forrásból a Magyar Idők.
A bérszínvonal emelkedésével párhuzamosan egyre kisebb szerep jut a minimálbérnek, mivel a munkáltatók szinte már minden ágazatban és vállalatméretnél magasabb összeget adnak, a közszférában is ez a folyamat a jellemző. A dolgozók mindössze 6-8 százaléka van az idén a 138 ezer forintos összegre bejelentve, ugyanakkor vélhetően a valóságban nagy részük magasabb jövedelmet visz haza.
Sokkal meghatározóbb és jóval többeket érint a garantált bérminimum. A most 180,5 ezer forintos összeg – úgy tudjuk – jövőre meghaladja a 200 ezer forintot, tehát a baloldali kormányok 2009-es összegéhez képest mintegy 230 százalékkal kap többet a középfokú végzettséghez kötött szakmában elhelyezkedő munkavállaló - írta a lap. A bérminimum emelése nemcsak őnekik hoz jóval magasabb keresetet, hanem azoknak is, akik 180,5 ezer forint és 200 ezer forint közötti bruttó bért keresnek. A magasabb kereseti kategóriákban is emelniük kell a munkaadóknak annak érdekében, hogy elkerüljék a bértorlódást és a -feszültségeket.