Külső szakértők végzik majd el a megye hátralékba csúszott 698 komplex felülvizsgálatát.
Négy–hat hónapot csúszik a soros rokkant-felülvizsgálat a korábban megjelölt időponthoz képest – nyilatkozták a szegedi háziorvosok. Nincs rá törvény, mennyi idő alatt kell felülvizsgálni a megye 12 ezer megváltozott munkaképességű lakóját. A kormány gyorsítana, mert a megtakarítás a cél. Jönnek a külső szakértők – írja a Délmagyarország Napilap híre nyomán a delmagyar.hu portálja.
A cél az, hogy a kormányhivatal rehabilitációs szakigazgatási szervéhez (RSZSZ) valóban csak azok kerüljenek, akik egészségi állapotuk miatt és megváltozott munkaképességük alapján vannak a rendszerben – nyilatkozta Varga Márta, a Csongrád Megyei Kormányhivatal kommunikációs vezetője.
A soros felülvizsgálatot a korábbi 8 helyett 4 orvos végzi, ezért előfordul, hogy 4 hónapot vár valaki az esedékes felülvizsgálati időponthoz képest. Ez az időpont iránymutatás, nem jogszabály, és a késéssel nem éri kár az ügyfeleket, mert mindaddig, amíg a felülvizsgálat nem történik meg, és nem születik új határozat, a korábbi ellátást kapják. 12 ezer 340 rehabilitációs ellátott van a megyében, akiket a kormány jövő év végéig szeretne felülvizsgáltatni. Most arányosan a felénél tart a hatóság – közölte a kormányhivatal.
Ha az esedékes felülvizsgálati időpont előtt valaki úgy gondolja, hogy állapota rosszabbra fordult, az ügyfélszolgálaton külön adatlappal jelentkezik, és 60 napon belül soron kívül felülvizsgálják. Ebben fontos a háziorvosok szerepe, hogy indokolt esetben ajánlják pácienseiknek ezt a lehetőséget.
A megyei RSZSZ hátralékát uniós támogatással országszerte a Nemzeti Rehabilitációs és Szociális Hivatal (NRSZH) segít ledolgozni.; a komplex felülvizsgálatok gyorsítása érdekében több milliárd forint áll rendelkezésre. Közbeszerzési eljárást írnak majd ki; a megyéből vagy máshonnan érkező egészségbiztosítási szakvizsgával rendelkező külső szakértők végzik el a megye hátralékba csúszott 698 komplex felülvizsgálatát.