A négynapos munkahét bevezetése az emberek fizikai állapotára is jó hatással lenne.
Nincs hátránya, viszont előbb utóbb teljesítménynövekedést is el lehetne érni, ha bevezetnék a négynapos munkahetet, amit Izlandon meg is tettek. Milyen hatása lehet az emberekre, mit tehetne a kormány? A Klubrádióban az orvos válaszol.
Bense Tamás családorvos beszélt az Izlandon átütő sikert elért négynapos munkahétről. A Reggeli gyorsban elmondta, hogy még emlékszik a szabad szombatok bevezetésére Magyarországon, azt is sok félelem előzte meg, de végül két lépcsőben bevezették, előbb csak minden második szombat volt szabad, és "nem dőlt össze a világ". A szabad szombatokkal az azonos teljesítmény megmaradt, és megmaradna most is, ha bevezetnék a négynapos munkahetet - mondta. "Pártolom, mellette vagyok".
Az orvos szerint a négynapos munkahéttől az emberek stresszmentesebbek lennének, sokkal ritkábban fordulna elő kiégés, így ugyanazt a teljesítményt tudják produkálni, mint előtte, sőt szerinte "később 100%-ban lehet teljesítménynövekedésre számítani".
Izlandon trükkösen vezették be, a negyven órából levettek négy órát, és a maradék heti 35-36 óra munkaidőt a heti négy napra kényelmesen be tudták osztani, mondta az orvos, aki szerint ez az emberek lelkületét is megváltoztatja. Bense Tamás meggyőződésének adott hangot, hogy a négynapos munkahét bevezetése az emberek fizikai állapotára is jó hatással lenne, megtelnének az erdők kirándulókkal, tele lenne a wellness, sokan úsznának, sokkal többen próbálnák hasznosan eltölteni a szabadidejüket, ha emellé még kormányzati irányítást is rendelnének, hogy hogyan osszák be az időt, mit tegyenek az emberek az egészségükért.
További részletek a riportban.