Sok nő arról is beszámolt, hogy szinte mindent hallottak, miközben a műtőasztalon feküdtek és az orvosok beavatkozást végeztek rajtuk.
Az orvosok már korábban megfigyelték, hogy a nők és a férfiak másképp reagálnak a műtéti altatásra. Ám, hogy ennek mi lehet az oka, arra csak most jöttek rá - írta a dívány.hu.
A korábbi kutatások azt igazolták, hogy a nőket hosszabb időbe telik elaltatni műtét előtt, és a beavatkozást követően sokkal gyorsabban „lépnek ki” az érzéstelenítésből, mint a férfiak. Sok nő arról is beszámolt, hogy szinte mindent hallottak, miközben a műtőasztalon feküdtek és az orvosok beavatkozást végeztek rajtuk.
A Pennsylvaniai Egyetem kutatói az állatokon elvégzett kutatás eredményeit emberek megfigyelésével is megerősítették. A tudósok arra a megállapításra jutottak, hogy a hormonok kulcsszerepet játszanak az altatást elősegítő gyógyszerek hatékonyságában. Ezért van az, hogy a nők szervezete ellenállóbb az általános érzéstelenítés során.
Emellett egy alvással kapcsolatba hozott gén aktivitása is más volt a nőstény és más a hím egerek agyában, illetve a hímek hipotalamuszának természetes alvást szabályozó régiója is eltért a nőstényekétől. Az agyi jelek EEG-vel történő leolvasása során nem volt nyilvánvaló különbség a nők és a férfiak alvásmélysége között. De amikor egy állatkísérlet során a teljes agyi tevékenységet feltérképezték, sokal több stimulációt mutattak ki a hímek hipotalamuszában, ami elősegíti a természetes alvást. Továbbiak a cikkben