A diákok 90 százaléka nem ért egyet azzal, hogy a gazdag és szegény családok egyaránt részesüljenek családi pótlékban.
Az Európai Unió pénzügyi támogatásával megvalósuló gazdasági növekedés, az egészségügyben, az oktatásban jelentkező negatív folyamatok, a demográfiai válság miatt nem mondhatjuk, hogy erős és büszke ország vagyunk. A demográfiai válságot a kormány nem tudja a családi adókedvezménnyel felszámolni, mert ezzel a legjobban rászorulók nem kapnak segítséget - írja a nepszava.hu.
Korábban a Hajdúszoboszlói Közgazdasági Szakközépiskolában szociológiai felmérést készítettem és a diákoktól megkérdeztem, hogy a nagyon gazdag és szegény családok egyaránt részesüljenek-e családi pótlékban. A válaszolók több mint 90 százaléka úgy nyilatkozott, hogy ezzel nem ért egyet. Az egyértelmű, hogy minél nagyobb a háztartás jövedelme, a családi pótlék annál kisebb mértékben járul hozzá a gyermeknevelés költségeihez, viszont minél alacsonyabb a háztartási bevétel, a családi pótlék annál nagyobb arányban segíti a gyermeknevelési kiadások finanszírozását.
A 17-18 éves diákoktól arról is érdeklődtem, hogy a gyermekvállalási hajlandóságot milyen tényezők befolyásolják. A skála-rendszerű zárt kérdés feldolgozása során kiderült, hogy elsősorban nem a családi pótlék határozza meg a gyermekvállalást. A megkérdezettek első tényezőnek a gyermekszeretetet tartották, második helyre rangsorolták a saját tulajdonú lakást, ezután a munkahelyi biztonságot, ezt követően a magas jövedelmet, majd a magyar gazdaság jövőjét, ezután rangsorolták a nagyszülői segítséget és csak a hetedik helyen jelölték meg a családi pótlékot. Az egyértelmű, hogy különösen az alacsony jövedelemmel rendelkező családoknál a családi pótlék nem kevés szerepet játszik a gyermekvállalásban, de ennél fontosabb tényezők is vannak.
További részletek a portálon olvashatók!