Bidló Judit a konferencián bejelentette: 2025. január 1-től már nem terheli majd a gyógyszercégeket extraprofitadó.
Magyarországon minden harmadik gyógyszert már az innovatív gyógyszerszektor finanszíroz, a gyógyszerkassza több mint felét az gyógyszercégek állítják elő, éppen azért egy javaslatcsomaggal álltak elő a kormányzat számára - tudósított az Innovatív Gyógyszergyártók Egyesületének (AIPM) konferenciájáról az economx.hu.
Az innovatívok egy javaslatcsomagot fogalmaztak meg a kormányzat számára, amiben többek között a gyógyszerbefogadási rendszer egyszerűsítését, betegregiszterek létrehozását, valamint a terápiák eredményességének hatásosságának kontrollálását is szeretnék elérni.
A gyógyszeripar a magyar gazdaság teljesítményéhez 1800 milliárd forinttal járult hozzá 2022-ben, mondta Bibity Zsolt, az IQVIA vezetője az Innovatív Gyógyszergyártók Egyesületének (AIPM) konferenciáján. Bibity Zsolt ugyanakkor kitért arra is, a klinikai vizsgálatok aránya az elmúlt néhány évben csökkent Magyarországon, emiatt Magyarország versenyképessége csökkent ezen a területen.
A számok tükrében egy dolgot ne felejtsünk el, reagált Bidló Judit, a Belügyminisztérium egészségügyi szakmai irányításáért felelős helyettes államtitkára a konferencia kerekasztal beszélgetésén a gyógyszerkassza pénzügyi mutatóira, hogy a gyógyszerkiadások nominálisan emelkedtek, ami annyit jelent, hogy megduplázódtak.
A gyógyszerkasszával és az extraprofitadóval kapcsolatos észrevételekre a helyettes államtitkár azt válaszolta, a gyártási és kereskedelmi tevékenységet sújtó adót nevezik extraprofitadónak, alapvetően az a cél, hogy a Magyarországon működő gyógyszercégeket ne sújtsa olyan teher, ami nem jogos, mondta Bidló Judit.
Kiemelte: 2025. január 1-től már nem terheli majd a gyógyszercégeket extraprofitadó.
Továbbiak a teljes cikkben