A koronavírus-fertőzés előtt több mint egy évvel diagnosztizált rák nem járt szignifikánsan a halálozás vagy a kórházi kezelés növekedésével.
Az UTHealth Houston kutatása szerint azok a daganatos betegek, akiknél több mint egy éve diagnosztizáltak rákot, és akik nem részesülnek aktív kezelésben, nem veszélyeztetettebbek a koronavírus-járványban, mint azok, akiknek nem volt rákdiagnózisuk. Az Egyesült Államok több mint 700 kórházának és 700 klinikájának elektronikus egészségügyi feljegyzéseit felhasználva a kutatócsoport a rákbetegek és a koronavírus-fertőzés sajátosságait kutatta - írta a 24.hu.
Számos korábbi tanulmány kimutatta, hogy a rákos betegeknél nagyobb a kockázata a halálozásnak és a kórházi kezelésnek koronavírus-fertőzés esetében. A mostani kutatás azonban megmutatta, hogy korántsem mindegy, mikor diagnosztizáltak valakinél rákot, illetve, hogy éppen folyik-e aktív kezelése. „Azt találtuk, hogy a közelmúltban diagnosztizált rákos megbetegedések 17%-kal növelték a halálozási kockázatot és 10%-kal a kórházi kezelés kockázatát” – mondta Youngran Kim, a kutatás vezetője.
A koronavírus-fertőzés előtt több mint egy évvel diagnosztizált rák azonban nem járt szignifikánsan a halálozás vagy a kórházi kezelés növekedésével.