A testre helyezhető tapasz képes kimutatni az egészségügyi problémák korai jeleit, így köhögést, a szívritmuszavart, a hőstresszt és az esést.
A viselhető eszközök által gyűjtött egészségügyi adatok elemzése nem egyszerű feladat, meglehetősen komoly számítási hátteret igényel. Ez önmagában nem gond, hiszen vannak távoli szerverek, ott van a felhő számítástechnika. Azonban a testen viselhető eszközök lényege éppen az volna, hogy „helyben” számoljon (ezzel ugyanis elkerülhető a késleltett visszajelzés, és nincs adatvédelmi kockázat sem), éppen ezért figyelemre méltó japán kutatók újdonsága, ami éppen ezt teszi - számolt be róla a hvg.hu.
A Hokkaido Egyetem és a Tokiói Egyetem szakemberei olyan viselhető, tapasz formájú szenzort fejlesztettek, amelyik az úgynevezett peremhálózati (röviden perem) számításon alapszik. Ez a kifejezés arra utal, hogy a számítási feladatokat a hálózat szélén, peremén, azaz az adatok keletkezéséhez, a felhasználókhoz közel végzik. Az ilyesfajta számítás tekinthető a viselhető eszközök kulcselemének. A testre helyezhető tapasz képes kimutatni az egészségügyi problémák korai jeleit, így köhögést, a szívritmuszavart, a hőstresszt és az esést, méghozzá úgy, hogy az okostelefont használja peremszámítási eszközként, azaz a kapcsolódó adatokat a telefon segítségével dolgozza fel.
A tapasz kifejlesztése nem volt egyszerű, ugyanis különböző érzékelőket akartak integrálni rá, amelyek mindegyike más anyagból készül. Egy Bluetooth modul is helyet kapott rajta, amelyik arról gondoskodik, hogy meglegyen a kapcsolat az okostelefonnal. Továbbiak a cikkben