A FeverPhone körülbelül 0,23 Celsius-fok átlagos hibával tudta megmondani a felhasználó testhőmérsékletét.
Abban, hogy egy okostelefon akár testhőmérsékletet is mér, tulajdonképpen nincsen semmi meglepő: nem egy gyártó próbált már olyan apró alkatrészeket beépíteni az eszközbe, hogy utána lehetővé váljék a hőmérsékletmérés. A Washingtoni Egyetem kutatói azonban jóval egyszerűbb módszert találtak: állításuk szerint csak egy alkalmazásra van szükség ahhoz, hogy egy már meglévő okostelefon is alkalmas legyen mondjuk lázmérőnek - írta a hvg.hu.
A kutatók az általuk fejlesztett alkalmazásnak a FeverPhone nevet adták, utalva a lázra (fever) és a telefonra (phone). Persze mindenképpen kell egy hardveres egység, ami hőmérsékletet mér, ez azonban már eleve benne van az okostelefonokban, és termisztor a neve. Ez a bizonyos termisztor méri az eszköz belső elemeinek hőmérsékletét, beleértve az akkumulátort is, hogy aktiválja a biztonsági óvintézkedéseket, ha túlmelegedne a telefon – olvasható a Proceedings of the ACM on Interactive, Mobile, Wearable and Ubiquitous Technologies című folyóiratban.
Az okostelefonokban lévő termisztorok persze nem tudják megmérni a felhasználó testhőmérsékletét, viszont nyomon követhetők a felhasználó és az általa használt mobileszköz között átvitt hőenergia mennyisége. Továbbiak a cikkben