Az év végéig ismét meghaladhatja a kétezret a Magyarországról távozó orvosok, ápolók száma.
Az Egészségügyi Engedélyezési és Közigazgatási Hivatal (EEKH) nyilvántartása szerint 2007 óta 2012-ig folyamatosan emelkedett a külföldi munkavállaláshoz hatósági bizonyítványt kikérők száma. Tavaly csaknem száz fővel kevesebben éltek ugyan ezzel a lehetőséggel, de az idei első negyedéves statisztikák szerint könnyen lehet, ez csak egy átmeneti visszaesés volt. Idén január és március között ugyanis ismét összesen csaknem félezer egészségügyi dolgozó, 300 orvos, illetve fogorvos, 150 ápoló és szülésznő, valamint 11 gyógyszerész és 32 egyéb szakdolgozó hagyta el az országot - írta a Világgazdaság.
Mindez annak ellenére, hogy tavaly és idén is csak az egészségügyi dolgozók részesültek központi béremelésben. Csakhogy tőlünk nyugatabbra még így is a többszörösét kereshetik a hazai fizetésüknek.
Az elvándorlók között továbbra is a 30–39 évesek aránya a legnagyobb, de az utóbbi években jelentősen növekedett a harminc év alattiaké is. Az EEKH adatai szerint a belgyógyászok és a háziorvosok mellett az olyan hiányszakmák képviselői közül is többen külföldön képzelik el a jövőjüket, amilyen az aneszteziológia vagy a csecsemő- és gyermekgyógyászat, de a sebészek és a szülész-nőgyógyászok közül is sokan akarnak másutt dolgozni.