• nátha
    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

    • Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

      Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

    • Tízből csak három magyar fújja ki helyesen az orrát

      Tízből csak három magyar fújja ki helyesen az orrát

  • melanóma
    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

    • Orvosi bravúr került a Guinness Rekordok Könyvébe

      Orvosi bravúr került a Guinness Rekordok Könyvébe

  • egynapos sebészet
    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

    • Egynapos sebészet: új szakmai kollégiumi tagozata van a területnek

      Egynapos sebészet: új szakmai kollégiumi tagozata van a területnek

Nem lehet időpontot kérni a szakrendelőben

Lapszemle 2019.06.15 Forrás: veszpremkukac.hu
Nem lehet időpontot kérni a szakrendelőben

A kórháziak pedig arra panaszkodnak, hogy sokan nem mennek el a lefoglalt időpontban és nem is mondják le előjegyzésüket.

Egy olvasó panaszolta a veszpremkukac.hu portálnak, hogy a megyei kórház gasztroenterológiai szakrendelésére próbált időpontot kérni, de azt a választ kapta, hogy időpontot adni egyáltalán nem tudnak. Diktálja be az adatait, felírják egy várólistára, és majd értesítik, mikor tudja fogadni a szakrendelő.

A lap munkatársa kipróbálta, és ugyanígy járt.

– A június már betelt – mondta a hölgy a telefonban –, a júliusi (augusztusi, szeptemberi…) előjegyzés pedig még meg se nyílt. Kérte az adatokat, és ígérte, hogy telefonálni fognak. Hogy mégis mikor, mennyi idő múlva, arra nem kapott választ.

Nem hivatalos, ám hiteles forrásból úgy tudja a lap, hogy a gasztroenterológián és a reumatológián kevés az orvos, így képtelenek a napi betegszámot növelni. A vizsgálatra jelentkezőket ezért veszik várólistára, onnan töltik fel velük az időpont előjegyzési táblázatot, majd értesítik őket, hogy mikor kell a szakrendelésen megjelenniük.

Kiderült még, hogy hónapokkal későbbi időpontra, ha akarnának se tudnának előjegyzést rögzíteni, mert a kórház informatikai rendszerében mindig csak a soron következő hónap nyílik meg (június 10-én a július még nem volt nyitva), az viszont a várakozók nagy száma miatt nagyon gyorsan betelik.

Nem tűnik túl logikusnak ez a szisztéma, hiszen a ma időpontért esdeklők így is, úgy is már csak a nyár végén, vagy az őszi hónapokban fognak sorra kerülni. Előtte valamikor felhívja őket a kórház, de nem biztos, hogy fel tudják venni a telefont, hogy fel akarnak-e venni egy ismeretlen számot, hogy a kezük ügyében van-e a saját naptáruk, amiben megnézhetnék, nincs-e olyan programjuk, ami miatt akkor éppen képtelenség orvoshoz menni, és nem tudják megkérni az ügyintézőt, hogy keressen egy másik napot. 

A kórháziak mindeközben arra panaszkodnak, hogy sokan nem mennek el a lefoglalt időpontban és nem veszik a fáradságot arra sem, hogy az előjegyzésüket lemondják, ezzel pedig másokat fosztanak meg a mielőbbi kivizsgálás lehetőségétől. Talán jó lenne bevezetni azt a külföldi gyakorlatot, hogy ha valaki 24 órával hamarabb nem törölteti az előjegyzését, annak bizony fizetnie kell, és nem is keveset.

Legolvasottabb cikkeink