Az ad hoc látogatások nem alkalmasak arra, hogy feltárják az egészségügy problémáit, amikről most hallunk, ezek kiragadott példák.
Kommunikációval nem lehet megoldani az egészségügy problémáit, ebbe nagyon súlyos milliókat kell befektetni – mondta Szelényi Zoltán, az MSZP egészségpolitikusa arról, hogy nemcsak Magyar Péter, hanem ő maga és más pártok is felhívták már a figyelmet az egészségügyben lévő helyzetre. Ha akart volna változtatni a Fidesz, megtehette volna az elmúlt 14 éve alatt, a kétharmaddal egy egészségügyi reformot is végrehajthatott volna – tette hozzá a gyakorló orvos a KlikkTV Mélyvíz című műsorában. Az ad hoc látogatások nem alkalmasak arra, hogy feltárják az egészségügy problémáit, amikről most hallunk, ezek kiragadott példák – fogalmazott.
Az orvos emlékeztetett, azokat a területeket kapta meg a belügy, ahol a kormány azt érezte, hogy rendet kell tenni, mint az oktatásban, és erre rendőri módszerek a legjobbak. Rámutatott, ilyen volt a rendőrségi jogviszonyi törvényből átvett passzus, amely azt mondja ki, hogy a törvény hatálya alá eső dolgozók, jelesül az egészségügyi dolgozók, egy évben három alkalommal, előzetes figyelmeztetés nélkül, titkosszolgálati eszközökkel megfigyelhetők 30 napon keresztül. Szelényi Zoltán elmondta, ez a paraszolvencia kivédését szolgálná, de ez a megfigyelés egyébként szerinte szükségtelen. Hozzátette, 2021-ben az Alkotmánybíróságnál panasszal élt ez ellen, de azt 2022 végén a testület elutasította és cinikusan azzal érvelt, hogy a társadalmi hasznossága ennek nagyobb, mint amekkora sérelmet okoz azoknak az embereknek, akiket ez érint. Olyan döntés elé lettek állítva az egészségügyben dolgozók, hogy vagy aláírják, vagy elveszítik a munkahelyüket. Ötezer ember nem írta alá, és elhagyta az amúgy is létszámhiánnyal küzdő állami egészségügyet. Továbbiak a teljes beszélgetésben